Jak żyją polscy bogacze?

Jak żyją polscy bogacze?

2012-05-09
  A A A
 

Banki zdradzają, za co polscy milionerzy płacą złotymi kartami.

Z roku na rok w Polsce przybywa milionerów. Jak podaje firma doradcza KPMG - ponad 50 tysięcy Polaków dysponuje majątkiem wartym milion dolarów. Przeprowadzono więc szereg badań, mających sprawdzić jak się wiedzie najbogatszym Polakom. Jaki styl życia prowadzą, co kupują, na co wydają swoje pieniądze. Zobacz, jak różni się ich życie od tego, jakie prowadzi przeciętny Kowalski.

Za co milionerzy płacą swoją złotą kartą?
Serwis HotMoney opublikował zestawienie badań przeprowadzonych na zlecenie kilku banków. Na ich podstawie wiemy, co i gdzie kupują najbogatsi Polacy.

Najzamożniejsi klienci Banku Millennium, którzy dysponują prestiżowymi kartami: debetową Millennium World Debit MasterCard i kredytową Millennium MasterCard World Signia, muszą mieć na koncie tego banku przynajmniej 1 mln zł. Za co płacą tymi kartami?

Na pierwszym miejscu wśród wydatków są: ubrania, buty, galanteria kupowane w butikach oraz droższych sieciówkach. To niby nic dziwnego. Jednak przeciętny Polak na pierwszym miejscu swoich wydatków ma zakupy w supermarketach, podczas których płaci kartą za podstawową żywność oraz wydatki związane z naprawą auta.

Na drugim miejscu najczęstszych zakupów, za które płaci się w Polsce złotymi kartami są: biżuteria, sztuka i antyki. Z tego typu zakupów zwykły Polak rezygnuje lub robi je rzadko.

Jak się okazuje na prawdziwe szaleństwa zakupowe bez limitów pozwalają sobie dopiero polscy miliarderzy. Dla porównania prezentujemy również ich nawyki i możliwości zakupowe.

Polub luxclub.pl na Facebooku

1 2 3 z 3 »

TAGI: jan kulczyk | kamil cebulski | najbogatsi ludzie | najbogatsi polacy | ankiety | złota karta | czarna karta

oceń
19
37
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu