Bogaci lepiej oceniają swoje życie miłosne

Bogaci lepiej oceniają swoje życie miłosne

2014-01-28
  A A A
 

Osoby mające wyższy status społeczno-ekonomiczny oceniają swoje życie seksualne jako bardziej satysfakcjonujące – potwierdzają najnowsze badania hiszpańskie. Prawidłowość ta dotyczy zwłaszcza kobiet – informuje pismo „Annals of epidemiology”.

Do takich wniosków doszli badacze z Agencji Zdrowia Publicznego w Barcelonie, którzy analizowali dane zebrane w ramach pierwszego w Hiszpanii narodowego badania na temat zdrowia seksualnego. Dotyczyły one 2365 kobiet oraz 2532 mężczyzn w wieku 16-44 lata.

Ogólnie blisko 90 proc. mężczyzn i kobiet przyznało, że są bardzo zadowoleni lub dość zadowoleni z życia intymnego, a 95 proc. odczuwało satysfakcję z kontaktów seksualnych, które mieli w ostatnim roku. Przedstawiciele obu płci byli bardziej zadowoleni z relacji intymnych ze stałymi partnerami (97 proc. mężczyzn i 96 proc. kobiet) niż z przypadkowymi (odpowiednio 88 proc. i 80 proc.).

Najnowsza analiza potwierdziła, że na satysfakcję z seksu wpływają czynniki społeczno-ekonomiczne. "Ludzie o niższym statusie społeczno-ekonomicznym byli z niego mniej zadowoleni; szczególnie dotyczyło to kobiet" - mówi główna autorka pracy Dolores Ruiz. Według niej ludzie lepiej sytuowani są bardziej świadomi własnych potrzeb i mają większe możliwości rozwoju swojej seksualności w sposób, który jest dla nich satysfakcjonujący, zachowują też większą kontrolę nad stosowaniem antykoncepcji.

Z kolei osoby o gorszym statusie społeczno-ekonomicznym nie tylko mają mniej zadowalające życie intymne, ale też częściej odbywają ryzykowne stosunki seksualne i stają się ofiarą przemocy seksualnej.

(PAP) jjj/ agt/

źródło:

Polub luxclub.pl na Facebooku

TAGI: milioner | bogacz | krezus | bogactwo | majątek

oceń
0
0
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [0]
~wim [2014-02-12 20:11]

kur......
kur......

odpowiedz


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu