10 rad jak zdobyć szczęście i pieniądze

10 rad jak zdobyć szczęście i pieniądze

2014-02-17
  A A A
 

Aby osiągnąć szczęście i zdobyć fortunę, nie można tkwić w miejscu. Sami musimy zapracować na to co mamy, bo jak mówi chińskie przysłowie: "W każdym ziarnku ryżu jest kropla potu". Oto 10 rad, które mogą przybliżyć nas do upragnionego celu.

Porzuć strach

Nie można wszystkiego się bać. Największym błędem jest czekanie na to, co się wydarzy. Nie martwmy się, że popełnimy błędy – nie czyni ich tylko ten, kto nic nie robi. Przykładem odwagi w życiu jest Bill Gates, który porzucił studia, aby podążyć własną drogą. Dziś jest najbogatszym człowiekiem świata.

Idź naprzód

Nie można kurczowo trzymać się tego co mamy. Lęk przed nieznanym jest właściwy dla całej ludzkości, lecz ma charakter destruktywny. Należy podążać naprzód – jak John Rockefeller, który nie zadowolił się jedną rafinerią. W ten sposób powstał Standard Oil – jedna z największych firm w historii świata.

Licz się z porażką

Według Warrena Buffetta, trzeciego najbogatszego człowieka świata, wybór dobrej inwestycji to tylko część sukcesu. Równie ważne jest to, aby nie inwestować wszystkiego, co się ma i zawsze należy liczyć się z możliwością porażki. Przewidywanie niepowodzenia pozwala uniknąć rozczarowania i utraty większości aktywów.

Dawaj przykład innym

Nie można wymagać od innych więcej niż daje się samemu. Z poglądem tym zgadza się założyciel firmy IKEA, Ingvar Kamprad. Szwed, którego majątek szacuje się na ponad 50 miliardów dolarów, słynie z oszczędności. Do legendy przeszły jego zakupy na bazarze warzywnym, jeżdżenie komunikacją miejską czy zapisywanie kartek zawsze po obu stronach.

Słuchaj, co dzieje się wokół ciebie

Należy uważnie obserwować otoczenie i wyciągać wnioski z tego, co dzieje się wokół nas. Przykładem takiego postępowania jest kariera finansowa najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka, który dywersyfikuje swoje interesy (inwestuje między innymi w akcje browaru i złoża ropy naftowej), dzięki czemu pomimo kryzysu, nie schodzi z pierwszego miejsca listy najbogatszych.

Polub luxclub.pl na Facebooku

1 2 z 2 »

TAGI: milioner | majątek | milionerzy

oceń
2
1
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: +2 [4]
~kur [2015-01-26 20:38]

Kulczyk to zły przykład.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~279 [2014-03-13 17:16]

Całkiem fajne ale w dobie dzisiejszego kryzysu wziąłem się za opcje binarne. Cięzkie czasy a to mało znany sposób, ja od niedawna sie tym zainteresowałem i naprawdę warto, na binary 24 pomagają dobrać system, ja mam swój własny i zarabiam. Trzeba się śpieszyć zarobić zanim będzie wojna :/ 279

odpowiedz


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu