Junko Koshino na Tygodniu Mody w Łodzi

Junko Koshino na Tygodniu Mody w Łodzi

2013-10-11
  A A A
 

We wtorek 15-go października odbędzie się pokaz otwierający 9 edycję Fashion Week Poland. Gwiazdą tego dnia będzie znana projektantka Junko Koshino.

Projektantka na stałe mieszka w Tokio. W latach 1978-2000 uczestniczyła w Paris Collection. W 1985 roku jej pokaz mody był największym zorganizowanym tego roku w Pekinie. W kolejnych latach pokazywała swoje kolekcje: w Metropolitan Muzeum w Nowym Jorku (1990), w Wietnamie (1994), na Kubie (1996), w Polsce (1997), w Birmie (2009), a także w wielu innych miejscach na całym świecie.

W 1992 prezentowała „Junko Koshino Design Exposion” w Narodowym Muzeum Historii Chin w Pekinie. Projektantka była odpowiedzialna za pokaz otwarcia Festiwalu Japonii w Kennedy Center w Waszyngtonie (2008). W tym samym roku wybrano ją ambasadorką Yokoso! Japan (Japońska Agencja Turystyki) oraz ambasadorką odpowiadającą w Japonii za wizerunek i promocję EXPO 2010 w Szanghaju.

W 2010 roku, z okazji 25-lecia obecności Junko Koshino na rynku chińskim, obył się rocznicowy pokaz i przyjęcie w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie. W tym samym roku projektantka zaprezentowała pokaz-performance podczas Roma Film Festival. W 2011 roku Koshino otrzymała od Rządu Kuby Medal Przyjaźni, a w 2012 reprezentowała Japonię w części Chińskiego Tygodnia Mody poświęconej Azji Wschodniej.

Spektrum działalności projektantki jest bardzo szerokie. Junko Koshino m.in. projektowała kostiumy do oper („Zaczarowany Flet”, „Madame Butterfly”), musicali – np. wystawiany na Broadway’u „Pacific Overtures” (nominowany do Nagrody Tony) czy „Kuninusubito” Monsai Namury. Artystka projektuje także wnętrza i odzież sportową. Ostatnio Koshino zaprojektowała kostiumy dla grupy bębniarzy The Art Of Japan Drum „Tao” i wyreżyserowała spektakularny pokaz fajerwerków Ryukyu – Kaiensai w Okinawie.

Polub luxclub.pl na Facebooku

TAGI: Junko Koshino | Fashion Week Poland | moda

oceń
1
3
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu