Polskie zegarki

Polskie zegarki

2013-05-22
  A A A
 

Żyjemy w otoczeniu przedmiotów zagranicznych i nic w tym złego. Wszak jest to stan długo wyczekiwany i w końcu można „odtrąbić” sukces. Udało się! Mamy auta, kapcie, suszarki, płoty, elektronikę i nie wiadomo co jeszcze, wymyślone gdzieś indziej a wyprodukowane w jeszcze innym kraju. Wszystko jest kolorowe, funkcjonalne, bezpieczne.

Czasem jednak pojawia się u konsumenta nostalgia za napisem "Made in Poland". Jakiś drobiazg, którym możemy dyskretnie pochwalić się naszym zagranicznym znajomym. Coś niewyzywającego a jednak szykownego. Tę niszę odważnie postanowili wypełnić polscy producenci zegarków.

Zachęceni powrotem mody na swojskie potrawy, odtworzeniem motocyklowej marki "Junak" czy zakończoną niedawno z powodzeniem odbudową sportowej wersji kultowej Syreny, bazując na resentymentach stworzyli linie zegarków dla poszukiwaczy narodowej dumy.

Trzech producentów, niezależnie od siebie, tworzy krótkie, limitowane kolekcje zegarków wykorzystujące kamienie milowe osiągnięć naszej inżynierii. Samoloty, statki, samochody, lub ich charakterystyczne elementy, są inspiracją dla poszczególnych modeli zegarków. Dzięki pasji twórców, do klienta trafia produkt wysokiej jakości w rozsądnej cenie.

Mężczyźni z natury swej są "porównywaczami” zegarków. Chronometry to rodzaj męskiej biżuterii, dzieło sztuki zegarmistrzowskiej, czytelny dla otoczenia wyraz stylu preferowanego przez właściciela - od militarnego, przez sportowy, klasyczny, po artystyczny.

Pomysł budowania polskich marek w sektorze jubilerskim wydaje się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ konkurencja w tej branży polega na wzornictwie, precyzji wykonania, detalach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zegarka. Ilość użytych kamieni, stopień skomplikowania mechanizmu, wzornictwo - to temat rozważań i rozmyślań znawców tematu. Można to porównać z fascynacją bronią, tyle, że ta jest zdecydowanie trudniej dostępna.

Choć dzisiaj zegarek ręczny stał się dodatkiem, a nie potrzebą (telefon mobilny z odpowiednią aplikacją poda nam każdy możliwy czas w całym Wszechświecie), to cichy, a jednak słyszalny chód napędu zegarka mechanicznego kojarzy się ze świadomością nieuchronnego upływu czasu. Tik-tak...

Czyż mężczyźni nie są dużymi chłopcami?

KOl/ako/WP.PL

KULISY MAGICZNEGO ŚWIATA FESTIWALU W CANNES

Polub luxclub.pl na Facebooku

TAGI: zegarek | zegarki | polskie marki | polska firma

oceń
9
2
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: -12 [20]
~rork99 [2013-08-06 13:47]

z Junaka pozostał logotyp i nazwa zakupiona przez chińską firmę więc ten hurraoptymizm ma się nijak do rzeczywistości. Przykład Junaka ma się tu do polskich firm jak pięść do nosa. Jedynym plusem jest fakt, że nowi właściciele nie kryją się z tym, w przeciwieństwie do np właścicieli Winiary, E.Wedla etc...

odpowiedz

Ocena: +26 [28]
~tata [2013-05-22 21:20]

Kupię zegarek BŁONIE z polskim mostkiem - stan obojętny ...

odpowiedz

Ocena: +23 [31]
~matrki [2013-05-28 08:29]

a moze byscie tak podali marki i strony www?

odpowiedz

Ocena: +23 [33]
~Lemmy [2013-05-23 12:58]

Polecam zegarek marki Copernicus wzorowany na manometrze z ORP Orzel, super cacko, niezly designe i szwajcarski werk... Naprawde godny polecenia. Cenaj jednak luxusowa:-)

odpowiedz


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu