Nowy katamaran Sunreef Yachts

Nowy katamaran Sunreef Yachts

2013-01-22
  A A A
 

Sunreef Yachts wyznacza nowy trend w katamaranach motorowych wraz z projektem 85 Sunreef Power.

26 Wrzesień 2012, Gdańsk - Świętująca dziesięciolecie swojej działalności z sierpniu br. stocznia Sunreef Yachts nie spoczywa na laurach, lecz dynamicznie rozwija skrzydła i regularnie tworzy odważne, nowatorskie projekty. Wewnętrzne biuro projektowe Sunreef mieszczące się w samym sercu stoczni zatrudnia młodych i utalentowanych projektantów, których koncepcje wyznaczają trendy w sektorze katamaranów luksusowych na świecie.

Po wprowadzeniu na rynek popularnego modelu jachtu motorowego, 70 Sunreef Power w 2008 r., a po nim 60 Sunreef Power w 2012 r., stocznia Sunreef Yachts ujawnia nowy koncept katamaranu motorowego wraz z 85 Sunreef Power (26m), będącym bez wątpienia kolejnym przełomem w projektowaniu luksusowych dwukadłubowców motorowych.

Głównym założeniem tego projektu było podkreślenie olbrzymiej przestrzeni katamaranu na jaką pozwala jego szerokie rozstawienie kadłubów i wykorzystanie jej w podobny sposób jak na jachtach motorowych. Główny pokład rozciąga się na całą długość i szerokość jachtu, mieści zewnętrzny i wewnętrzny salon na kokpicie i w części centralnej oraz przestrzenną kabinę armatorską w części dziobowej. Z salonu dostać się można bezpośrednio na flybridge oraz do kadłubów poprzez oddzielne klatki schodowe. Kabiny dla załogi umieszczone w lewym kadłubie mają niezależne wejście od strony kokpitu i posiadają bezpośredni dostęp do kuchni i spiżarni.

Taki układ przestrzenny urzeknie z pewnością wymagających wielbicieli jachtów motorowych, którzy mogą teraz korzystać z rozmieszczenia przestrzeni typowo jachtowego przy zachowaniu zalet katamaranu jakimi są: stabilność, wygoda żeglugi, duża przestrzeń życiowa, niskie zanurzenie, niskie zużycie paliwa oraz dalekomorski zasięg.

Od strony designu, 85 Sunreef Power jest nowoczesnym jachtem motorowym o sportowej sylwetce i opływowej linii okna. W wystroju wnętrz dominuje lekkość i minimalizm, na co składać się będą nowoczesne, przenośne meble, dużo elementów szklanych i obfitość światła. Wbudowane meble będą zamocowane jedynie w kuchni i w kadłubach. Wykończenie wnętrz i ich zagospodarowanie będzie wykonane na miarę zgodnie z życzeniem klienta, jak w przypadku wszystkich jachtów Sunreef.

Pokład główny 85 Sunreef Power dzieli się na trzy strefy. Pierwszą z nich jest zewnętrzny pokład rufowy z przestrzenią jadalną i wypoczynkową z sofami i materacami dla dziesięciu osób oraz Jacuzzi. Z kokpitu załoga dostanie się do swoich kwater w lewym kadłubie, a kapitan do swojej kabiny w prawym pływaku. Główne drzwi wejściowe prowadzą do salonu, w którym mieści się bar, jadalnia oraz wypoczynkowa lounge z kanapami i stolikami koktajlowymi.

Dwa boczne, wysuwane balkony, jak również dzienna toaleta są dostępne dla gości na tym pokładzie. Dalej na przód mieści się kabina armatorska posiadająca część biurową, garderobę oraz łazienkę. Wygodne łóżko typu king size umieszczone jest na samym przedzie na przeciwko panoramicznych okien, które pozwalają cieszyć się pejzażami morskimi. Z przodu kabiny armatorskiej na zewnątrz mieści się taras widokowy, na którym ulokowany został skuter motorowy z dźwigiem oraz kanapa. Z salonu jest też dostęp na flybridge poprzez centralnie umieszczoną, oszkloną klatkę schodową oraz do kabin w kadłubach poprzez boczne schody.

Polub luxclub.pl na Facebooku

1 2 3 4 5 z 5 »

TAGI: luksus | majątek | milionerzy | Sunreef Yachts | katamaran

oceń
6
1
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: +2 [4]
~antykaczynski [2013-11-11 00:21]

My biedacy, będziemy bogaczom te jachty brudzić i sikać na nie hehe Ostatnio w Warszawie zrobiłem kupe na maske Ferrari jakiemuś frajerowi, i bardzo mnie cieszy jego żal hehe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu