Cenne piłki olimpijskie

Cenne piłki olimpijskie

2012-08-08
  A A A
 

Nie od dzisiaj wiadomo, że pamiątki sportowe mają dla fanów podobne znaczenie, jak dla atletów olimpijskie medale. Oto najdroższe pamiątki olimpijskie!

Badmintonowa lotka, którą odbijały podczas walki o olimpijski medal Nehwal Saina i Xin Wang, została wyceniona podczas licytacji na 250 funtów (ok. 1272 zł). Uwaga, to najtańsza pamiątka!

Cena tenisowych piłek, które brały czynny udział w finałowym zwycięstwie Szkota Andy’ego Murray’a nad Szwajcarem Rogerem Federerem dochodzi do 400 funtów (2036 zł) . Zainteresowani są nimi nie tylko wielbiciele tenisa, ale i rzesza Brytyjczyków, na których konto zdobył medal Murray.

Szacuje się, że za piłkę, którą – w zgodnej opinii ekspertów – Amerykanie zdobędą kolejne olimpijskie złoto w koszykówce, trzeba będzie zapłacić około 1500 funtów (7635 zł) . Podobną cenę może osiągnąć siatka, wycięta zwyczajem zwycięzców, z boiskowej obręczy.

O wiele mniejszą popularnością cieszą się kule używane przez lekkoatletów. Podobno jedna z kul, którą pchano podczas rywalizacji mężczyzn, kosztuje ledwie 20 funtów (101 zł) , co niewiele różni się od cen oferowanych za tego typu sprzęt w sklepach sportowych.

Zdecydowanie najwięcej trzeba zapłacić za pochodnie olimpijskie podpisane przez znanych sportowców. Znicze z autografami Bradleya Wigginsa (czterokrotny złoty medalista olimpijski w kolarstwie torowym), pięciokrotnego olimpijskiego triumfatora, wioślarza Steve Redgreve’a czy dwukrotnej złotej mistrzyni olimpijskiej w kolarstwie torowym – Victorii Pendleton, to wydatek około 2000 funtów (10 181 zł) . Wszystkich ich na głowę bije pochodnia z autografem jednego z największych biegaczy w historii, ośmiokrotnego mistrza świata i czterokrotnego złotego medalisty olimpijskiego – Amerykanina Michaela Johnsona, za którą trzeba zapłacić ponad 4,5 tys. funtów (ok. 23 000 zł).

Jako ciekawostkę możemy dodać, że pieniądze płacone za pamiątki olimpijskie są niczym jałmużna przy cenach innych gadżetów sportowych. Najdroższą pamiątką jest koszulka legendarnego basebalisty Babe Ruth’a, którą miał na sobie w 1920 roku. Jej cena to 4,4 miliona dolarów (ok. 14 mln zł) . Za piłkę, którą Mark McGwire zaliczył 70-ty home run w 1998 roku należy z portfela wysupłać jedyne 3 miliony zielonych (9,8 mln zł) , zaś za rękawice bokserskie Muhammada Alego, którymi obijał Floyda Patterssona w 1965 roku – 1,1 miliona (3,6 mln zł).

MSL/BL

Polub luxclub.pl na Facebooku

TAGI: aukcja | licytacja | sport

oceń
3
1
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [2]
~klemesVI [2012-08-14 16:28]

głupota

odpowiedz


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu