Wartości, które dają szczęście. Czy są uniwersalne?

Wartości, które dają szczęście. Czy są uniwersalne?

2013-11-07
  A A A
 

Zajmują bardzo ważne miejsce w naszym życiu. Mogą dać nam wiele szczęścia i sprawić, że będziemy mogły cieszyć się radością i spokojem ducha. Nasze wartości to podstawa udanej egzystencji. Które z nich są dla nas wyjątkowo ważne? Czy są to wartości uniwersalne?

Wartości, które dają szczęście

Miłość, wiara, zaufanie i nadzieja to podstawowe wartości, które znane są na całym świecie. Rodzina i przyjaźń są czymś bezcennym w każdym, nawet najbardziej odległym zakątku świata. W każdej kulturze, bez względu na wyznawaną religię oraz lokalne normy moralne, są one czymś wyjątkowo ważnym. To one od tysięcy lat dają ludziom szczęście i pozwalają przetrwać nawet te najtrudniejsze chwile.

Wartości: na czym polega ich uniwersalizm?

Nasze wartości wynikają z naszego indywidualnego stosunku do życia, często też kształtują się pod wpływem otoczenia. Są jednak i takie wartości, które śmiało możemy nazwać uniwersalnymi. Co to oznacza? Że na całym świecie odgrywają one tak samo ważną rolę. Mijają wieki, a one nadal są postrzegane jako wyjątkowo ważne. Są ponadczasowe, a jednocześnie spójne. Nie rywalizują ze sobą i nie wykluczają się wzajemnie, co więcej – są przepustką do szczęśliwego i pełnego radości życia.

Najważniejsze wartości w życiu znanych kobiet

Jakimi wartościami kierują się znane kobiety? Dla ambasadorek nowej linii biżuterii PANDORA ESSENCE COLLECTION uniwersalne wartości i postępowanie zgodnie z ich zasadami to podstawa, na której opierają swe działania. Niezwykłe chramsy każdego dnia przypominają im o tym, co w ich życiu jest najważniejsze. Jakie wartości są, zdaniem tych kobiet, podstawą ich szczęśliwego życia? Anita Tillman w swym życiu stawia przede wszystkim na zaufanie, dzięki czemu czuje się bezpiecznie i pewnie. Zaufaniem obdarza ona nie tylko swych współpracowników, ale i rodzinę. Dla Niny Tandon, naukowca zajmującego się chorobami serca, bezcenną wartością w życiu jest wiara. Dzięki niej jest w stanie prowadzić kolejne badania, dzięki niej nie poddaje się w przypadku braku natychmiastowych rezultatów i podejmuje setki prób prowadzących wreszcie do upragnionego rezultatu. Z kolei dla działającej na rzecz dzieci Penelope Jagessar Chaffer najważniejsza w życiu jest miłość: nie tylko do rodziny, ale i potrzebujących jej wsparcia maluchów na całym świecie.

Uniwersalne wartości i wierność ich zasadom – oto recepta na szczęście, a zarazem klucz do sukcesu dla wielu współczesnych kobiet. Przykłady ambasadorek PANDORA ESSENCE COLLECTION są na to najlepszym dowodem. To one, sięgając po wartości znane od wieków na całym świecie, dają szczęście i pozwalają uszczęśliwiać innych ludzi. One też pokazują, że są idee niezmienne i cenione na całym świecie.

Polub luxclub.pl na Facebooku

TAGI: skarb | znalezisko | majątek | zabytek | biżuteria | numizmaty | historia | złoto

oceń
2
4
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: 0 [0]
~wex [2013-12-06 11:27]

Prostakom powinni zakazuć wpisów!

odpowiedz

Ocena: -1 [5]
~zeke [2013-12-05 21:00]

Zegarek daje szczęście? Śmiech na sali. W ogóle nie używam zegarka na rękę. Wystarczy mi komórka i komputer.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu