Stylowe okulary

Stylowe okulary

2013-06-24
  A A A
 

Na przestrzeni ostatnich 50 lat okulary ze wstydliwych protez, widocznego symbolu słabości wzroku przeistoczyły się w modny i niezbędny dodatek podkreślający styl, szyk, snobizm właściciela. W przypadku okularów chroniących wzrok przed niszczycielskim promieniowaniem uv posiadanie soczewek wyposażonych w zestaw filtrów stało się obowiązkiem.

Kiedy gruchnęła potwierdzona przez naukowców wieść, że istnieje ścisły związek między pojawiającymi się zmarszczkami a niekorzystaniem z przeciwsłonecznych okularów, damy na całym świecie uznały binokle za najlepsze przyjaciółki zaraz za brylantami. Projektanci i producenci rozpoczęli wyścig za klientem z ofertą gotową zaspokoić nawet najbardziej wytrawny gusta.

Dzisiaj oprawki produkowane są z materałów od tytanu począwszy poprzez spiekane węgliki, plastiki, drewno po srebro i złoto. Zrezygnowano ze względu na humanitarne podejście z szylkretu pozyskiwanego niegdyś ze pancerzy żółwi. Wzornictwo dzięki zaawansowanej technologii ograniczone jest tylko wyobraźnią projektantów. Kreowane trendy zmieniają się co kilka sezonów, czasem czerpiąc z klasyki lub z filmów s-f.

W serwisie Luxclub.pl nie zajmujemy się podróbkami, imitacjami, kopiami, lecz warto podkreślić szkodliwość zakupu wyrobów "okularopodobnych" nie ze względu na prawo autorskie, ale na szkodliwy wpływ na nasze oczy. Proces wytwarzania soczewek jest skomplikowany, czasochłonny poprzedzony badaniami laboratyjnymi zaś w cenie finalnego produktu wliczone są roboczogodziny specjalistów od optyki. Wszystko dla naszego komfortu i bezpieczeństwa wzroku. Nie ma mowy o oszczędzaniu.

Wybierając ramki czy okulary chroniące przed słońcem warto kierować się w kolejności:
- informacjami o producencie soczewek,
- wagą,
- dopasowaniem do twarzy,
- dopasowaniem do preferowanego stylu,
- marką.

Mijają mody, trendy, tendencje, domy mody powstają i znikają a my na świat patrzymy wciąż tymi samymi oczami, warto mieć to na względzie. Okularnicy z musu lub wyboru mogą dzisiaj wybierać w szerokiej ofercie dostawców z czasem tworząc kolekcje która rozrasta się z upływem lat. Niektóre modele stają się klasykami, osiągając ceny powyżej 1000€, inne niezauważone czekają na lepsze czasy przykryte kurzem.

Twórcy mody optycznej starają się wypełnić każdą lukę, są okulary do prowadzenie auta (w dzień i w nocy), okulary sportowe (inne dla każdej dyscypliny), ramki wieczorowe, oprawki do pracy, po pracy, korekcyjne do pływania, zwykłe do pływania, okulary ochronne i ostatni przebój- okulary Google. Jestem przekonany, że producenci nie powiedzieli ostatniego słowa a użytkownicy jeszcze nie raz bedą zaskoczeni możliwościami wydawać by się mogło banalnymi przyrządami optycznymi.

(Kol, WP.PL)

Polub luxclub.pl na Facebooku

TAGI: okulary

oceń
6
0
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: -1 [1]
~pauka [2013-06-20 11:54]

Ja mam tylko jedne :/

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -1 [1]
~Go [2013-06-20 18:54]

Fajny artykul

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~James H. [2013-06-20 13:43]

Bez okularow przeciw slonecznych D...A zbita i tyle w temacie

odpowiedz


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu