Jak powstała marka Burberry?

Jak powstała marka Burberry?

2013-01-11
  A A A
 

Kiedy niespełna 21-letni Thomas Burberry zaczynał letnią praktykę w wiejskim sklepie tekstylnym, nic nie wskazywało na to, że wkrótce dowie się o nim świat.

Był rok 1856, a marzenia jemu podobnych rzadko wychodziły poza spokojne Basingstoke, w brytyjskim hrabstwie Hampshire. Młody Burberry na początku chciał po prostu sprzedawać płaszcze. Blisko domu otworzył więc mały sklep, nie spodziewając się, że jego sława szybko przekroczy granice hrabstwa.

A jednak klasyczne, męskie ubrania stały się tak popularne, że na miejscu sklepu powstał magazyn do którego klienci przyjeżdżali z całego kraju. Wszyscy chcieli kupować niezniszczalne, a jednocześnie szykowne płaszcze, które spokojnie mogły przechodzić z ojca na syna. Przedsiębiorczy młodzieniec nie tylko projektował ubrania, ale także nieustająco poszukiwał recepty na płaszcz idealny.

W 1880 udało mu się coś, co stworzonej przez niego firmie na zawsze zapewniło miejsce w historii mody. Burberry wynalazł materiał wyjątkowo trwały, nieprzemakalny, a jednocześnie oddychający. Nazwał go gabardyna i podbił kraj. W płaszczach i kurtkach Burberry chodzili sportowcy, rybacy i polarnicy. Wszystkich równie skutecznie chroniły przed wiatrem, deszczem i mrozem.

W roku 1891 firma Burberry & Sons uruchomiła sklep na londyńskim West End. Cztery lata później eleganckie wieszaki pełne były charakterystycznych płaszczy Tielocken, przodków dzisiejszych trenczy. Nosili je londyńscy dżentelmeni i żołnierze korony walczący w Południowej Afryce, w wojnie burskiej. To pewnie powiązania z wojskiem zadecydowały, że na pierwszym herbie Burberry widnieje pędzący na koniu rycerz trzymający chorągiew z napisem "prorsum" (łac. naprzód). Do dziś herb, obok słynnej kratki jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli firmy. I w pełni oddaje historię jej sukcesów.

Polub luxclub.pl na Facebooku

1 2 z 2 »

TAGI: zegarek | luksus | moda | burberry | burberry prorsum | thomas burberry

oceń
15
2
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: +31 [31]
~dobra rada [2013-08-27 23:44]

Firma Burberry niestety jest nieosiągalna dla przeciętnego Polaka . Ceny odzieży z logo Burberry to tysiące złotych w przypadku garnituru , płaszcza czy damskiej torebki . Szczęśliwe są osoby które mogą sobie pozwolić na odzież Burberry .

odpowiedz

Ocena: +48 [50]
~templer [2013-04-09 14:23]

Firma BURBERRY to absolutnie najwyższa półka dla mody . Jest uznawana za topową firmę w : USA,Kanadzie,Australii,Japonii oraz Europie. Zdecydowanie wyprzedza prestiżem włoskich i francuskich konkurentów . Burberry - to jest to .

odpowiedz

Ocena: -48 [54]
~BAMBUKO [2013-01-13 12:09]

POCZYTAJCIE PARAGON ZE STOKROTKI, OCZY WAM ZBIELEJĄ, JEŚLI OGARNIECIE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +46 [52]
~A [2013-01-13 15:25]

Kolejny raz potwierdza się, że biznes trzeba robić na elitach. Plebs na niczym się nie zna i cały czas zaniża zawartość produktu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -46 [58]
~leming mocher [2013-01-13 12:07]

mnie wystarczy zegarek w telefonie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +50 [54]
~tata [2013-01-23 23:46]

Moja kochana żona od sześciu lat pracuje w firmie BURBERRY , jest z pracy bardzo zadowolona i jej szefowie także doceniają jej profesjonalizm ...żona jest posiadaczką pakietu kilkuset szt. akcji firmy , otrzymuje także premię i nagrody roczne , posiada także prywatny fundusz emerytalny i prywatny fundusz kapitałowy firmy BURBERRY ...to dzięki żonie możemy ubierać się w odzież BURBERRY ...ciuchy są super - tylko ta cena ...(ale mam zniżki dla prcowników)...pozdrawiam rodaków

odpowiedz

Ocena: +4 [58]
~sleza [2013-01-13 11:32]

Firma zacna ,zegarka to bym w Bruberry raczej nie kupował.

odpowiedz


Katalog zegarków

akceptuję regulamin

regulamin serwisu